کلینیک حامی » چرا دستانم فراموش شده اند؟
زمان مطالعه ۱ دقیقه

چرا دستانم فراموش شده اند؟

در تمامی کودکان با فلج مغزی درگیری اندام فوقانی قابل مشاهده است.این درگیری میتواند خود را به اشکال مختلفی نشان دهد که معمولا از اسپاستی سیتی تا ضعف و خام حرکتی متغیر میباشد.
متاسفانه اکثر خانواده ها و گاه درمانگران(معمولا به اصرار خانواده ها)تمرکز خود را بر روی اندام های تحتانی (خصوصا ایستادن و راه رفتن)قرار میدهند.اگرچه این تمرکز دراغلب موارد باعث میشود که کودکان به سطوح بالای توانایی خود در عملکردهای یاد شده دست یابند.اما نباید فراموش کرد که آنچه باعث تمایز انسان با تمامی موجودات شده و پیچیدگی های عظیمی را در طول تمدن بشری ایجاد کرده است،توانایی خارق العاده انسان در استفاده از دست است و آنچه به واقع موجب استقلال انسان در تمامی فعالیت ها اعم از آموزشی،تفریحی و خود مراقبتی میگردد استفاده هدفمند،دقیق و کنترل شده از دستها و انگشتان است.لذا توجه به توانبخشی دست از مهمترین قسمت های فرآیند توانبخشی کودکان فلج مغزی میباشد تا بتوانیم مغز کودکان با فلج مغزی را برای زندگی مستقل در جهان پیچیده ی کنونی آماده کنیم.

*سحر جوهری کارشناس ارشد #کاردرمانی
دانشجوی دکترای #کاردرمانی

لوگو حامی کلینیک

مرکز توانبخشی و کاردرمانی حامی

برای خدمت و حمایت از کودکان توانخواه شما، نام "حامی" را بر خود نهادیم. کلینیک توانبخشی حامی با بهره گیری از کادری مجرب، متعهد و علمی و استفاده از تجهیزات به روز توانبخشی در راستای هدف خدمت به جامعه توانخواهان ایران، آماده ارائه خدمات نوین توانبخشی و باز توانبخشی در حیطه های مختلف جهت بهبود و تعالی سطح عملکردی و استقلال کودکان مبتلا به ضایعات سیستم عصبی مرکزی است. کلینیک توانبخشی حامی با رویکردی "مراجع محور" پس از ارزیابی و معاینات اولیه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درمانی مراجع را به صورت واضح و مشخص به ایشان ارائه نموده و پس از اطمینان از آگاهی کامل مراجع به روند و مسیر درمان، خدمات توانبخشی را ارائه می نماید.
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *