کلینیک حامی » مطالب آموزشی » فلج_مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت یازدهم)
زمان مطالعه ۲ دقیقه

فلج_مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت یازدهم)

فلج_مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت یازدهم)

چه مشکلات دیگری ممکن است در یک کودک مبتلا به فلج مغزی وجود داشته باشد؟ (بخش اول)

گاهی اوقات ممکن است کودکان فلج مغزی علاوه بر مشکلات حرکتی، مشکلات دیگری نیز داشته باشند. این مشکلات عبارتند از:

۱. مشکلات شنوایی. بهتر است همه این کودکان به منظور بررسی مشکلات شنیداری در اسرع وقت بوسیله متخصصین این امر یعنی همکاران شنوایی شناس مورد ارزیابی قرار بگیرند تا در صورت وجود هرگونه مشکل، تربیت شنیداری و دیگر اقدامات درمانی لازم بر روی آنها انجام شود.

۲. مشکلات بینایی. لوچی یا چپ چشمی که باعث دو بینی می شود، بطور شایع در این کودکان دیده می شود. دیگر مشکلات بینایی نیز ممکن است در میان این کودکان شیوع داشته باشد؛ بنابراین بهتر است اکثر این کودکان در اولین سالهای زندگی بوسیله متخصصین بینایی سنجی مورد ارزیابی قرار بگیرند تا در صورت وجود مشکل بینایی اقدامات درمانی لازم صورت پذیرد.

۳. تشنج. تقریبا در یک سوم این کودکان تشنج ایجاد می گردد. تشنج انواع مختلف دارد. بعضی از این کودکان ممکن است خیلی به ندرت دچار حملات تشنجی شوند در حالیکه در بعضی دیگر میزان و شدت تشنج بیشتر بوده و نیاز است کودک توسط فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ویزیت دوره ای شود.

ادامه دارد…

لوگوی حامی

برای خدمت و حمایت از کودکان توانخواه شما، نام “حامی” را بر خود نهادیم.

کلینیک توانبخشی حامی با بهره گیری از کادری مجرب، متعهد و علمی و استفاده از تجهیزات به روز توانبخشی در راستای هدف خدمت به جامعه توانخواهان ایران، آماده ارائه خدمات نوین توانبخشی و باز توانبخشی در حیطه های مختلف جهت بهبود و تعالی سطح عملکردی و استقلال کودکان مبتلا به ضایعات سیستم عصبی مرکزی است.

کلینیک توانبخشی حامی با رویکردی “مراجع محور” پس از ارزیابی و معاینات اولیه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درمانی مراجع را به صورت واضح و مشخص به ایشان ارائه نموده و پس از اطمینان از آگاهی کامل مراجع به روند و مسیر درمان، خدمات توانبخشی را ارائه می نماید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *