کلینیک حامی » مطالب آموزشی » فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و نهم)
زمان مطالعه ۲ دقیقه

فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و نهم)

فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و نهم)

●چه درمانهایی برای حل مشکلات حرکتی کودک فلج مغزی وجود دارد؟ (بخش سوم)

۱. اورتوزها، ۲. اسپلینت های اندام فوقانی، ۳. گچ گیری اندام تحتاتی

۴. تزریق بوتاکس یا همان سم باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم، برای درمان عضلات کوتاه اسپاستیک مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده غالبا هنگامیکه عضلات پشت ساق و پشت ران کوتاه شده و در مسیر یادگیری حرکتی کودک فلج مغزی، خلل ایجاد می کنند، به درون آنها تزریق می شود. البته تزریق آن در بقیه قسمتهای بدن از جمله اندام فوقانی در حال افزایش است. برای تزریق بوتاکس، بی هوشی خفیفی مورد نیاز بوده و پس از تزریق، درد مختصری در موضع مورد نظر ایجاد می گردد اما دیگر اثرات جانبی این ماده شایع نیستند. بوتاکس با تاثیر در محل سیناپس عصب-عضله، باعث کاهش اسپاستیسیتی عضله مورد نظر شده و موجب می گردد عضله به لحاظ تون و قوام برای یک دوره زمانی طبیعی گردد. در نتیجه با انجام کاردرمانی منظم و به جایی که در این دوره صورت می گیرد، پیشرفت حرکتی در کودک بوجود می آید. از عدم مزیت بوتاکس می توان به ضرورت تزریق موضعی، اثرات غیر قابل پیش بینی، تاثیر کوتاه مدت و گران قیمت بودن آن اشاره کرد.

۵. دارو های خوراکی

ادامه دارد…

لوگوی حامی

برای خدمت و حمایت از کودکان توانخواه شما، نام “حامی” را بر خود نهادیم.

کلینیک توانبخشی حامی با بهره گیری از کادری مجرب، متعهد و علمی و استفاده از تجهیزات به روز توانبخشی در راستای هدف خدمت به جامعه توانخواهان ایران، آماده ارائه خدمات نوین توانبخشی و باز توانبخشی در حیطه های مختلف جهت بهبود و تعالی سطح عملکردی و استقلال کودکان مبتلا به ضایعات سیستم عصبی مرکزی است.

کلینیک توانبخشی حامی با رویکردی “مراجع محور” پس از ارزیابی و معاینات اولیه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درمانی مراجع را به صورت واضح و مشخص به ایشان ارائه نموده و پس از اطمینان از آگاهی کامل مراجع به روند و مسیر درمان، خدمات توانبخشی را ارائه می نماید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *