کلینیک حامی » مطالب آموزشی » فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و هشتم)
زمان مطالعه ۲ دقیقه

فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و هشتم)

فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و هشتم)

●چه درمانهایی برای حل مشکلات حرکتی کودک فلج مغزی وجود دارد؟ (بخش دوم)

۱. اورتوزها

۲. اسپلینت های اندام فوقانی به منظور حفظ دامنه حرکتی، بهتر گرفتن اشیا بوسیله انگشتان و بهبود عملکرد کلی بازو و دست بوسیله همکاران اورتوپدی فنی و کاردرمانگران طراحی و ساخته می شوند. این اسپلینت ها معمولا از مواد پلاستیکی ساخته شده و برای هر کودک به صورت اختصاصی ساخته می شود. در سالهای اخیر از “لاکرا” (نوعی پارچه با خاصیت کشسانی) برای ساخت اسپلینت های دینامیک استفاده می گردد. این اسپلینت ها تحت عنوان “پوست ثانویه” نامیده می شوند.

۳. قالب های گچی (گچ گیری اندام تحتانی) گاهی اوقات به منظور کشش عضلات خلف ساق، و بهبود وضعیت پا در حین راه رفتن در مورد اندام تحتانی (پا) مورد استفاده قرار می گیرند. با تغییر زوایای مفصلی مد نظر درمانگر، این قالبها هر یکی دو هفته با قالب گچی جدید تعویض می گردند. در طی این دوره، کودک در حالیکه پایش درون گچ است، فعالیت های مربوط به اندام تحتانی را انجام داده و راه نیز می رود. معمولا طول دوره گچ گیری شش هفته است. گاهی اوقات از قالب های گچی به “قالب های مهاری” تعبیر می شود.

۴. بوتاکس…

ادامه دارد…

لوگوی حامی

برای خدمت و حمایت از کودکان توانخواه شما، نام “حامی” را بر خود نهادیم.

کلینیک توانبخشی حامی با بهره گیری از کادری مجرب، متعهد و علمی و استفاده از تجهیزات به روز توانبخشی در راستای هدف خدمت به جامعه توانخواهان ایران، آماده ارائه خدمات نوین توانبخشی و باز توانبخشی در حیطه های مختلف جهت بهبود و تعالی سطح عملکردی و استقلال کودکان مبتلا به ضایعات سیستم عصبی مرکزی است.

کلینیک توانبخشی حامی با رویکردی “مراجع محور” پس از ارزیابی و معاینات اولیه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درمانی مراجع را به صورت واضح و مشخص به ایشان ارائه نموده و پس از اطمینان از آگاهی کامل مراجع به روند و مسیر درمان، خدمات توانبخشی را ارائه می نماید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *