کلینیک حامی » مطالب آموزشی » فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و هفتم)
زمان مطالعه ۱ دقیقه

فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و هفتم)

فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و هفتم)

چه درمانهایی برای حل مشکلات حرکتی کودک فلج مغزی وجود دارد؟

درمانگرانی که در حیطه کودکان کار می کنند، نقش کلیدی در مدیریت و درمان مشکلات حرکتی این دسته از کودکان دارند. کاردرمانگران، فیزیوتراپیست ها و گفتاردرمانگران (رفع مشکلات حرکتی عضلات دخیل در گفتار) همگی می توانند در تهیه یک برنامه هماهنگ درمانی به منظور حل مشکلات حرکتی کودک فلج مغزی سهیم باشند. البته لازمه انجام یک درمان کامل، بهره جستن از راه کارهای همه جانبه درمانی است که در ادامه راجع به تک تک آنها بحث خواهد شد:

۱. اورتوزها (گاهی اوقات تحت عنوان بِرِیس شناخته می شوند) در بعضی مراحل رشد کودک برای حل ضایعات و مشکلات اندام تحتانی مورد استفاده قرار می گیرند. این وسایل، سفارشی و متناسب با هر فرد طراحی شده و با ترکیب مواد خاص (مثلا پلاستیک هایی با درجه ذوب بالا) و چسبهای ولکرو ساخته می شوند.

۲. ادامه دارد…

لوگوی حامی

برای خدمت و حمایت از کودکان توانخواه شما، نام “حامی” را بر خود نهادیم.

کلینیک توانبخشی حامی با بهره گیری از کادری مجرب، متعهد و علمی و استفاده از تجهیزات به روز توانبخشی در راستای هدف خدمت به جامعه توانخواهان ایران، آماده ارائه خدمات نوین توانبخشی و باز توانبخشی در حیطه های مختلف جهت بهبود و تعالی سطح عملکردی و استقلال کودکان مبتلا به ضایعات سیستم عصبی مرکزی است.

کلینیک توانبخشی حامی با رویکردی “مراجع محور” پس از ارزیابی و معاینات اولیه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درمانی مراجع را به صورت واضح و مشخص به ایشان ارائه نموده و پس از اطمینان از آگاهی کامل مراجع به روند و مسیر درمان، خدمات توانبخشی را ارائه می نماید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *