کلینیک حامی » مطالب آموزشی » فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و ششم)
زمان مطالعه ۲ دقیقه

فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و ششم)

فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت بیست و ششم)

چه درمانهایی برای کمک به حل مشکل کودک من در دسترس هستند؟

درمانهای جدید زیادی در طی دو دهه گذشته در مورد کودکان فلج مغزی مطرح شده اند. نکته بسیار مهمی که در درمان این کودکان حائز اهمیت می باشد اینست که درمان و مدیریت بیماری این کودکان می بایست به صورت تیمی به انجام برسد. این تیمِ درمانی متشکل از والدین، درمانگران، پزشکان، پرستاران، معلمان و مربیان مهد های کودک بوده بطوریکه همگی در یک حرکت هماهنگ با کودک تعامل می کنند تا پیشرفت مطلوبی در وضعیت کودک حاصل گردد. در این تیم، یکی از نقش های کلیدی به عهده کاردرمانگران است چراکه هدف نهایی کاردرمانی رساندن کودک به حداکثر استقلال ممکن در تمام زمینه های فردی، خانوادگی و اجتماعی بوده و در این مسیر لازم است تمام آموزش هایی که در کلینیک انجام می شود، با کمک و مشاوره کاردرمانگر، به محیط خانه و خانواده و اجتماع تسری یابد.
درمان کودکان فلج مغزی باید در سه حوزه مورد توجه قرار بگیرد:
۱. درمان مشکلات حرکتی
۲. درمان دیگر مشکلات پزشکی
۳. ارائه خدمات درمانی و لزوم مداخلات زودهنگام.

در پستهای آتی قصد دارم پیرامون مداخلات و درمانهایی که در گذشته و حال بر روی کودکان فلج مغزی انجام می شود، مطالبی را خدمتتان ارائه دهم.

ادامه دارد…

لوگوی حامی

برای خدمت و حمایت از کودکان توانخواه شما، نام “حامی” را بر خود نهادیم.

کلینیک توانبخشی حامی با بهره گیری از کادری مجرب، متعهد و علمی و استفاده از تجهیزات به روز توانبخشی در راستای هدف خدمت به جامعه توانخواهان ایران، آماده ارائه خدمات نوین توانبخشی و باز توانبخشی در حیطه های مختلف جهت بهبود و تعالی سطح عملکردی و استقلال کودکان مبتلا به ضایعات سیستم عصبی مرکزی است.

کلینیک توانبخشی حامی با رویکردی “مراجع محور” پس از ارزیابی و معاینات اولیه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درمانی مراجع را به صورت واضح و مشخص به ایشان ارائه نموده و پس از اطمینان از آگاهی کامل مراجع به روند و مسیر درمان، خدمات توانبخشی را ارائه می نماید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *