کلینیک حامی » مطالب آموزشی » فلج مغزی : ابهام ها و پاسخ ها (قسمت هجدهم)
زمان مطالعه ۱ دقیقه

فلج مغزی : ابهام ها و پاسخ ها (قسمت هجدهم)

فلج مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت هجدهم)

آیا وضعیت کودک من بدتر می شود؟ (بخش اول)

یکی از سوالاتی که ممکن است والدین کودکان فلج مغزی بپرسند، همین سوال بوده که پاسخ آن “خیر” است. بار دیگر بر این نکته تاکید می کنم که آسیبی که در اوایل زندگی به مغز کودک وارد آمده و منجر به فلج مغزی در او می شود، بدتر نشده و پیشرفت نخواهد کرد. با این وجود، بعضی اوقات اینطور به نظر می رسد که وضعیت کودک رو به زوال بوده و به اصطلاح “در حال بدتر شدن” است. برای توجیه این حالت (زوال آشکار وضعیت کودک) دلایل متعددی وجود دارد:
۱. همانطور که کودکان بزرگتر می شوند، انتظارات نابجا از آنها بیشتر می شود. به عنوان مثال، در کودک فلج مغزی، یادگیری و کسب مهارتهایی مانند لباس پوشیدن و مستقل غذا خوردن نسبت به کودکان عادی همسن خود زمان بیشتری می طلبد. همین تاخیر در رشد طبیعی، ممکن است از منظر نگاه بعضی از اطرافیان کودک، از جمله والدین، به بدتر شدن وضعیت او تعبیر گردد، در صورتیکه این موضوع صحت ندارد.

۲. ادامه دارد…

لوگوی حامی

برای خدمت و حمایت از کودکان توانخواه شما، نام “حامی” را بر خود نهادیم.

کلینیک توانبخشی حامی با بهره گیری از کادری مجرب، متعهد و علمی و استفاده از تجهیزات به روز توانبخشی در راستای هدف خدمت به جامعه توانخواهان ایران، آماده ارائه خدمات نوین توانبخشی و باز توانبخشی در حیطه های مختلف جهت بهبود و تعالی سطح عملکردی و استقلال کودکان مبتلا به ضایعات سیستم عصبی مرکزی است.

کلینیک توانبخشی حامی با رویکردی “مراجع محور” پس از ارزیابی و معاینات اولیه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درمانی مراجع را به صورت واضح و مشخص به ایشان ارائه نموده و پس از اطمینان از آگاهی کامل مراجع به روند و مسیر درمان، خدمات توانبخشی را ارائه می نماید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *