کلینیک حامی » فلج مغزی:ابهام ها و پاسخ ها (قسمت چهاردهم)
زمان مطالعه ۱ دقیقه

فلج مغزی:ابهام ها و پاسخ ها (قسمت چهاردهم)

چه مشکلات دیگری ممکن است در یک کودک مبتلا به فلج مغزی وجود داشته باشد؟ (بخش چهارم)

در پست های قبلی راجع به ۱. مشکلات شنوایی، ۲. مشکلات بینایی، ۳. تشنج، ۴. ناتواناییهای ذهنی، ۵. مشکلات ادراکی، ۶. ریفلاکس معدی-روده ای و ۷. مشکلات ارتوپدی بحث شد.
۸
. یبوست. این مشکل در کودکان فلج مغزی شایع است و همیشه نمی توان علت واضحی برای آن یافت. فقدان تحرک عادی کودک و مشکل در مصرف رژیم غذایی با فیبر بالا را ، گاهی اوقات می توان از علل یبوست دانست

۹. مشکلات تغذیه ای. بعضی کودکان مبتلا به فلج مغزی شدید ممکن است مشکلاتی در جویدن و هماهنگی عمل بلع داشته باشند. این وضعیت موجب می گردد که کودک در غذا خوردن مشکل داشته باشد و یا زمان زیادی را صرف بلعیدن کند. در نتیجه، این شرایط باعث جذب ناکافی مواد غذایی می گردد. از طرفی، بعضی دیگر از کودکان به دلیل کاهش فعالیت فیزیکی دچار افزایش وزن می شوند.

۱۰. مشکل کنترل بزاق. اغلب کودکان در سالهای ابتدایی زندگی در کنترل آب دهان شان مشکل دارند و به اصطلاح “آب دهانشان راه می افتد”. این حالت در کودکان فلج مغزی ممکن است تا سالها باقی بماند.

ادامه دارد…

لوگوی حامی

برای خدمت و حمایت از کودکان توانخواه شما، نام “حامی” را بر خود نهادیم.

کلینیک توانبخشی حامی با بهره گیری از کادری مجرب، متعهد و علمی و استفاده از تجهیزات به روز توانبخشی در راستای هدف خدمت به جامعه توانخواهان ایران، آماده ارائه خدمات نوین توانبخشی و باز توانبخشی در حیطه های مختلف جهت بهبود و تعالی سطح عملکردی و استقلال کودکان مبتلا به ضایعات سیستم عصبی مرکزی است.

کلینیک توانبخشی حامی با رویکردی “مراجع محور” پس از ارزیابی و معاینات اولیه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درمانی مراجع را به صورت واضح و مشخص به ایشان ارائه نموده و پس از اطمینان از آگاهی کامل مراجع به روند و مسیر درمان، خدمات توانبخشی را ارائه می نماید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *