کلینیک حامی » مطالب آموزشی » فلج مغزی:ابهام ها و پاسخ ها(قسمت هشتم)
زمان مطالعه ۲ دقیقه

فلج مغزی:ابهام ها و پاسخ ها(قسمت هشتم)

فلج_مغزی: ابهام ها و پاسخ ها (قسمت هشتم)

علت فلج مغزی چیست ؟ (بخش دوم)

اخیراً می توان با استفاده از تکنولوژیهای تصویربرداری مغزی نظیر ام آر آی و آزمایشات خونی پیچیده، دیگر علل ناشناخته فلج مغزی را شناسایی کرد. در مجموع، فلج مغزی یک بیماری چند علتی و پیچیده است. در حال حاضر، تحقیقات دانشمندان بیانگر این نکته است که فلج مغزی به طور عمده (۷۵%) از عواملی که پیش از تولد (حین حاملگی) بر مغز جنین تاثیر می گذارد، ایجاد می گردد؛ بین ۱۰ تا ۱۵% موارد ابتلا به مشکلات زمان تولد یا دوره نوزادی بستگی داشته؛ و ۱۰% باقیمانده مربوط به بیماریها و یا حوادثی است که در هفته ها، ماه ها یا سال های اولیه زندگی کودک مغز وی را تحت تاثیر قرار می دهد. بیماریهایی که تا سنین ۵ یا ۶ سالگی، کودک را مبتلا کرده و منجر به نقائص دائمی در سیستم عصبی وی می شوند، نیز در زمره فلج مغزی قرار می گیرند. نوزاد هر چه نارس تر به دنیا بیاید، خطر ابتلای وی به فلج مغزی افزایش پیدا می کند. در اینگونه موارد، گاهی اوقات نمیتوان به وضوع دریافت که مشکلات عصبی کودک، قبل از تولد زود هنگام (نارس) او ایجاد شده و یا اینکه تولد نارس او باعث ایجاد مشکلات عصبی شده است. بار دیگر تاکید بر این نکته ضروری به نظر می رسد که علت اولیه شکل گیری فلج مغزی، عضلات و اعصاب متصل به آنها نیستند؛ بلکه علت اولیه، آسیب یا نقص رشدی نواحی مغزی است که عضلات و حرکات بدن را کنترل می کند.

ادامه دارد…

لوگوی حامی

برای خدمت و حمایت از کودکان توانخواه شما، نام “حامی” را بر خود نهادیم.

کلینیک توانبخشی حامی با بهره گیری از کادری مجرب، متعهد و علمی و استفاده از تجهیزات به روز توانبخشی در راستای هدف خدمت به جامعه توانخواهان ایران، آماده ارائه خدمات نوین توانبخشی و باز توانبخشی در حیطه های مختلف جهت بهبود و تعالی سطح عملکردی و استقلال کودکان مبتلا به ضایعات سیستم عصبی مرکزی است.

کلینیک توانبخشی حامی با رویکردی “مراجع محور” پس از ارزیابی و معاینات اولیه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درمانی مراجع را به صورت واضح و مشخص به ایشان ارائه نموده و پس از اطمینان از آگاهی کامل مراجع به روند و مسیر درمان، خدمات توانبخشی را ارائه می نماید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *